CarManiaCs
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

CarManiaCs

Car Club, Car Forum
 
ΦόρουμΦόρουμ  Ðü&#2Ðü&#2  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alexandros1
"Ν" Νέος Οδηγός
alexandros1


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 09/04/2009

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΠεμ Απρ 09, 2009 3:13 am

Γεια σας παιδια Geia

Λοιπον το προβλημα μου ειναι ο ηχος. Σκεφτομαι να παραγγειλω το τιγκαν αλλα κολλαω στο οτι δεν μου αρεσει το ηχοσυστημα που δινει το θεωρω αδυναμο λες και ειμαι κανας γερος να ακουω μονο στα 300 watt,οταν στο παλιο μου το πασατ ειχα πανω απο 1000 βατ ηχο μιας ειμαι μουσικοφιλος καργα!!! Πως μπορω να αλλαξω την εργοστασιακη πηγη και να βαλω δικο μου after sales ηχοσυστημα... ολα δλδ ναβι,πηγη,ηχεια,ενυσχιτη,σαμπ απαραιτητως κλπ χωρις να χασω τις εργοστασιακες ενδειξεις ?????
Υπαρχει κανα καλο μαστορι που αναλαμβανει αυτη την αλλαγη?
Ευχαριστω

Α να αναφερω πως πλεον σε ολα τα νεα αυτοκινητα υπαρχει το προβλημα αυτο Pistolia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
autoradiodrama
"Ν" Νέος Οδηγός
autoradiodrama


Αριθμός μηνυμάτων : 188
Ηλικία : 45
Τόπος : Δραμα
Registration date : 15/10/2008

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΣαβ Απρ 11, 2009 8:09 am

Εξαρτονται ολα απο τι συστημα θα διαλεξεις σαν εξοπλισμο.Για το Tiguan αν εχει ας πουμε navi απο την μαμα του η αλλαγη της πηγης θα καταργησει αυτη την δυνατοτητα.Αν ειναι η βασικη εκδοση τοτε μπορεις να βαλεις οτι θελεις μετα σαν πηγη.Ειτε 1 din( ενα κλασικο ραδιοCD ή μια ανακλινομενη οθονη) ειτε 2 din(διπλη οθονη που μπορει να κρατησει κ τα εργοστασιακα χειριστηρια τιμονιου κ να εχει το ιδιο σχεδιο ταμπλο με το εργοστασιακο ή οποιαδηποτε αλλη οθονη θελεις.)Πανω σε αυτη την πηγη βαζεις κ το απαραιτητο ενισχυτικο πακετο οπου δεν υπαρχουν ιδιαιτεροι περιορισμοι.Η τιμη εξαρταται απο το τι θελεις να βαλεις σε ποιοτητα κ δυνατοτητες.Ας πουμε αν θελεις κ navi οπως αναφερεις πιο πανω σιγουρα θα σου ανεβασει το κοστος.Απο που εισαι φιλε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexandros1
"Ν" Νέος Οδηγός
alexandros1


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 09/04/2009

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΚυρ Απρ 12, 2009 12:25 am

Τhank you bro. λΟΙΠΟΝ οσους ρωτησα μου ειπαν να μην το πειραξω θα εχω απωλιες και ισως το αποτελεσμα να μην ειναι θετικο ισως δημιουργηθει προβλημα στον εγκεφαλο του αυτοκινητου,παντως σε ολα τα αμαξια τα καινουρια εχουν ''κλειδωσει'' τον ηχο,εψαξα γενικα στο ιντερνετ και το λενε και αλλοι σε διαφορα φορα. Καποιο καλο τεχνικο που να τα ψαχνει και να ειναι ενημερωμενος περι ηχου γνωριζεις?
confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavrozgr
Admin
Admin
stavrozgr


Αριθμός μηνυμάτων : 1245
Ηλικία : 39
Τόπος : Δράμα
Registration date : 26/04/2008

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΚυρ Απρ 12, 2009 5:44 am

Στο λέει και με το nickname του auto radio drama

Ότι θέλεις μιλάς με τον Γιώργο , το παιδί που σου γράφει ποιο πάνω
Έχει μαγαζι με ηχοσυστήματα εδώ στην Δράμα !!!
Και γενικός να μην ακούς σκόρπια λογια απο δεξιά και αριστερά
ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντο του...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.carmaniacs.gr
PapaSmurf
Moderator
Moderator
PapaSmurf


Αριθμός μηνυμάτων : 1470
Ηλικία : 114
Τόπος : Στρουμφοχωριό
Registration date : 26/04/2008

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΚυρ Απρ 12, 2009 8:48 am

Και γω όταν πήρα το αμαξι τέτοια μου λέγαν
Παράθεση :
θα εχω απωλιες και ισως το αποτελεσμα να μην ειναι θετικο ισως δημιουργηθει προβλημα στον εγκεφαλο του αυτοκινητου,
αλλα στη τελικη αν ο μαστορας ξερειε τη δουλεια του και ειναι λίγο ψαγμενος, φραγμος δεν υπάρχει.
Λεφτά να έχεις και όλα γίνονται!
Αλλωστε, δεν βλέπεις πόσα αμαξια , παλια αλλα και καινουργια, κυκλοφορουν με "πειραγμένο" ηχοσύστημα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
autoradiodrama
"Ν" Νέος Οδηγός
autoradiodrama


Αριθμός μηνυμάτων : 188
Ηλικία : 45
Τόπος : Δραμα
Registration date : 15/10/2008

Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES   Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES Icon_minitimeΔευ Απρ 13, 2009 7:52 am

Καταρχην δεν υπαρχει θεμα "κλειδωματος" του ηχοσυστηματος στο συγκεκριμενο αυτοκινητο οπως κ στα περισσοτερα.Καποιες εταιριες "εκβιαζουν" τους αγοραστες τους βαζοντας για παραδειγμα τους αισθητηρες παρκαρισματος να ηχουν μεσα απο το μαμα ηχοσυστημα οπως το Citroen C4(το οποιο προβλημα ξεπεραστηκε κ αυτο πλεον).Ουτε φυσικα τιθεται θεμα απωλειων αν ο εγκαταστατης κανει σωστα τη δουλεια του.Υπαρχουν πλεον ενα σωρο ηλεκτρονικα βοηθηματα για μας που κανουν τα πραγματα ευκολα κ ασφαλη.Ουτε τιθεται θεμα εγγυησης επισης!Οπως ειπε κ ο Σταυρος μια ενημερωση θα σου φανει χρησιμη κ αποκαλυπτικη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αλλαγη εργοστασιακης πηγης με AFTER SALES
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
CarManiaCs :: Τεχνικά Θέματα :: Ηχοσυστήματα-
Μετάβαση σε: